ICC je presvedčená o víťazstve nad pochybnosťami o testovaní a jednodňových ligových plánoch

Dave Richardson, výkonný riaditeľ Medzinárodnej kriketovej rady, má naďalej nádej, že v priebehu nedávnej výročnej konferencie riadiaceho orgánu bude neskôr v tomto roku presadzovať vytvorenie ligových štruktúr pre Test, jednodňový medzinárodný a dvadsaťtri kriket . ICC oznámil v sobotu po týždňoch stretnutí v Edinburghu, že návrhy na dvojdielny testový šampionát, ako aj nové súťaže pre dva obmedzené formáty sa ešte stále pracujú a že ďalšie diskusie sa budú konať v septembrovom workshope v Dubaji. Zimbabwe, Bangladéš a Srí Lanka sú medzi tými, ktorí verejne vyjadrili svoje obavy z myšlienky rozdeliť test kriketu na dve úrovne v Bet365 stávková kancelária minulosti týždeň, ale Richardson je optimistický, že jeho model, ktorý je určený na prevádzku od roku 2019 a je zameraný na oživenie záujmu o šport, bude prijatý.

Richardson, ktorého plán má podporu hráča Fica , s pomoc: “Členské krajiny uznávajú a uznávajú dôležitosť medzinárodného kriku vo všetkých troch formátoch a zaväzujú sa zabezpečiť, aby naďalej rástli v oblasti významu a hodnoty pre kriketových fanúšikov po celom svete.” Toto je komplexný problém na mnohých úrovniach, ale očakávam pokrok, ktorý sa doteraz dosiahol a počas týchto stretnutí a teším sa na ďalšiu schôdzu v Dubaji. ”

Medzinárodný trestný súd tiež oznámil, že nový návrh ústavy riadiaceho orgánu bude vypracovaný v nadchádzajúcich týždňoch a bude sa diskutovať na ďalšom zasadnutí správnej rady v októbri, pričom predseda Shashank Manohar sa chce vrátiť k zmenám v roku 2014, ktoré videli takzvané “veľké tri” Indie, Austrálie a Anglicko má väčšiu kontrolu nad týmto športom a pridelí si zvýšený podiel príjmov z globálnych udalostí.

Z konferencie vyplynulo dve zmeny v používaní technológie v medzinárodnom krikete, pričom oblasť volania rozhodcu vo vzťahu k päste v rozhodnutiach o lbw, ktoré sa majú zvýšiť vo veľkosti a naplánovanie skúšobnej prevádzky v použití televízneho predstaviteľa na rozhodovanie o nulových loptičkách v “nadchádzajúcej jednodennej sérii”.

Za súčasného 50% lopty musí naraziť do stredu odbočiek alebo päty nohy, aby tretie rozhodca previedlo rozhodnutie o teréne, ale od 1. októbra sa táto línia presunie na vonkajšiu stranu jedného pahýľa.Spodná časť bubna bude aj naďalej prahom pre volanie Unibet bonus na kurzové stávky rozhodcu. Po dvoch nedávnych príkladoch pálčikov, ktorí boli odmietnutí, keď boli prepustení z čeľade no-balls, ktoré sa následne ukázali ako legálne dodávky – Austrália Adam Voges proti Nového Zélandu vo februári a Alexovi Halesovi, keď minulý mesiac hral Srí Lanku – ICC plánuje otestovať systém, ktorý bude viesť tretieho rozhodcu k okamžitému výmene, aby sledoval frontovú líniu a včas oznámi podrobnosti o skúške. < ICC tiež podporila kriket žien, ktoré boli súčasťou hry Commonwealthu v Durbane v roku 2022 v nadväznosti na prezentáciu Federácie pre hry Commonwealthu a uviedla, že v priebehu tohto roka bude rokovať s Medzinárodným olympijským výborom začlenenie športu do budúcich hier.